Киевский музей К.Г.Паустовского


Круглий стіл для вчителів світової літератури і російської мови

Інститут післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка18 грудня 2013 року в СШ №135 було проведено круглий стіл «Педагогічні технології в освітньому процесі» для методистів РНМЦ, голів РМО вчителів світової літератури і російської мови. Учасники круглого столу обговорили особливості застосування педагогічних технологій у навчальному процесі та роботі шкільного методичного об'єднання вчителів.
Особливе зацікавлення педагогів викликало відвідання музею (хоч і розміщеного в школі, але не шкільного, не районного, а Київського!) Костянтина Паустовського, а особливий резонанс - виступ ініціатора його створення, учителя-словесника Ізабелли Кантор. Важливо, що музей створено винятково завдяки ініціативі вчителів, учнів школи та їхніх батьків.
В Україні Костянтин Паустовський, «москвич за народженням і киянин в душі», прожив понад двадцять років. У Києві гімназист Паустовський, написав перші оповідання, які було опубліковано в київських журналах. Закінчивши в 1912 р. гімназію, він вступив до Київського університету на історико-філологічний факультет, де провчився два роки.
Саме в Україні К.Паустовський сформувався як журналіст і письменник, про що не раз зізнавався в автобіографічній прозі. У передмові до українського видання «Золотої троянди» (1957 р.) він писав: «У книгах майже кожного письменника, як крізь легкий сонячний серпанок, просвічується образ рідного краю з його безкрайнім небом і тишею поля, з його задумливими лісами й мовою народу. Мені загалом пощастило: я виріс в Україні. Її ліризму я вдячний багатьма сторонами своєї прози. Образ України я носив у своєму серці протягом багатьох років».
У музеї експонуються документи й матеріали, що висвітлюють біографію письменника та його творчість. Простора шкільна аудиторія оформлена справжніми музейними стендами та предметами інтер'єру помешкань київського періоду життя К.Паустовського.
Музей Костянтина Паустовського в СШ №135 м. Києва (вул. М.Коцюбинського, 12-Б) відкритий для відвідування всіма охочими (за попередньою домовленістю з адміністрацією школи).
На окрему розмову заслуговує й історія приміщення СШ №135: на початку ХХ ст. тут розміщувалося 2-ге реальне училище, а з 1909 р. - 7-ма чоловіча гімназія.

 

 

Програма круглого столу:

 

Питання для обговорення:

  • Педагогічні технології: визначення, структура, проблеми впровадження.
  • Педагогічні технології в роботі шкільного методичного об’єднання вчителів світової літератури і російської мови: з досвіду роботи.
  • Технології розвитку творчої особистості.
  • Біоадекватні технології в освітньому процесі.
  • Музейна педагогіка в сучасних освітніх технологіях. 
  • Роль шкільного музею в освітньому просторі навчального закладу.

 

У роботі семінару взяли участь:

 

Тетяна Борзенкова, заступник директора з методичної роботи гімназії № 136 м. Києва;

Неллі Дорофєєва, учитель світової літератури Фінансово-правового ліцею м. Києва, учитель-методист;

Ольга Дудар, доцент кафедри методики суспільно-гуманітарної освіти і виховання

ІППО КУ  імені Бориса Грінченка, кандидат історичних наук;

Ізабелла Кантор, учитель російської мови і літератури СШ №135, учитель-методист;

Ірина Кузьменчук, методист світової літератури НМЦ іноземних мов і світової літератури кафедри методики мов і літератури ІППО КУ імені Бориса Грінченка;

Тетяна Подолинна, методист російської мови і літератури НМЦ іноземних мов і світової літератури кафедри методики мов і літератури ІППО КУ імені Бориса Грінченка;

методисти РНМЦ та голови РМО вчителів світової літератури і російської мови.

 

Відповідальні за проведення  —

 

Ірина Кузьменчук,

Тетяна ПодолиннаСоздан 05 янв 2014  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
Благотворительная организация «СИЯНИЕ НАДЕЖДЫ» Международная газета Быть добру ГИЛМЗ А.С.Пушкина Хореография и танец танцы